Vi är Loxia

Joakim Holtbäck

Senior Projektledare

Håkan Nicander

Senior Projektledare​​​​​

Josefine Almqvist

Kontorsansvarig, Byggledare Q/A

Kristin Gabrielsson

Kvalitet, Miljö & Marknadsansvarig

Per Lord

Bygg/Projektledare

Reine Frisk

Bygg​​​​​/Projektledare

Kerstin Landén

Bygg/Projektledare​​​​

Catharina Björkegren

Bygg/Projektledare

Carl Winberg

Bygg/Projektledare 

Eric Westerlund

Markförhandlare

Lillemor Gustavsson

Byggledare

073-940 22 20
lillemor.gustavsson@loxiagroup.se

Sebastian Broberg

Byggledare

Christoffer Berglind

Byggledare/Projektör

Petter Ericsson

Byggledare

Malin Scott

Projektadministratör

Annelie Larsen Jonsson

Kontorsvärdinna

Adam Fredriksson

Tekniker järnväg

Adam Olsson

Tekniker järnväg

Lucas Grahn

Byggledare järnväg signal

Carl Wiss

Byggledare järnväg signal

Robert Harfeldt

Projekteringsansvarig

076-318 68 40
robert.harfeldt@loxiagroup.se

Dennis Book

Projektör/Uppdragsansvarig

070-430 30 30
dennis.book@loxiagroup.se

Anna Johansson

Projektör/Uppdragsansvarig

070-108 92 10
anna.johansson@loxiagroup.se

Fredrik Hörnfeldt

Projektör

072-532 10 50
fredrik.hornfeldt@loxiagroup.se

Linnea Palmér

Projektör

072-532 04 45
linnea.palmer@loxiagroup.se

Daniel Alderholm

Projektör/BIM samordnare

072-532 00 24
daniel.alderholm@loxiagroup.se

Eric Lundgren 

Biträdande projektör

072-532 00 49
eric.lundgren@loxiagroup.se

Lejla Prguda 

Plansamordnare, Markförhandlare

072-532 00 43
lejla.prguda@loxiagroup.se

Henrik Kusing 

Projekteringsledare, Ansvarig mät

072-532 01 66
henrik.kusing@loxiagroup.se

Per Johansson 

Mättekniker

072-532 00 48
per.johansson@loxiagroup.se

Philip Landeman

Biträdande Mättekniker, Bergsingenjör

076-167 80 80
philip.landeman@loxiagroup.se

Johan Semerson

Mättekniker

072-532 00 47
johan.semerson@loxiagroup.se

Linus Ahlstrand

Tjänstledig Mättekniker


linus.ahlstrand@loxiagroup.se

Johan Asplund

Biträdande Mättekniker

Sari Välimaa

Miljöspecialist

072-532 10 02
sari.valimaa@loxiagroup.se

Therese Elverstedt

Miljökonsult/Miljörevisor 

072-225 79 94
therese.elverstedt@loxiagroup.se

Katarina Solver

Miljökonsult

072-532 00 52
katarina.solver@loxiagroup.se

Ida Jönsson

Miljökonsult

Patric Landén

Ansvarig Fältgeoteknik

072-532 00 99
patric.landen@loxiagroup.se

Tobias Johansson

Fältgeotekniker

072-532 03 30
tobias.johansson@loxiagroup.se

Sonny Salevik

Fältgeotekniker

072-532 03 63
sonny.salevik@loxiagroup.se

Dennis Carlsson

Fältgeotekniker

072-536 22 44
dennis.carlsson@loxiagroup.se

Oscar Marklund

Fältgeotekniker

072-532 00 28
oscar.marklund@loxiagroup.se

Martin Plogander Thorgren

Ansvarig TMA, TA-plan

Lars O Johansson

Geoteknisk specialist

072-532 00 42
lars.o.johansson@loxiagroup.se

Sara Andersson

Geoteknisk handläggare

072-532 20 52
sara.andersson@loxiagroup.se

Lucas Fogelberg

Geoteknisk handläggare

072-532 00 58
lucas.fogelberg@loxiagroup.se

Maria Gustavsson

Biträdande geotekniker

Pia Kulhuset

Aukt. Redovisningskonsult/
Ansvarig Ekonomi

072-532 00 31
pia.kulhuset@loxiagroup.se

Emma Tonyson

Löneansvarig

070-246 32 11
emma.tonyson@loxiagroup.se

Vi finns på sociala medier

Glöm inte att följa oss där. Här hittar du vilka medier Loxia Group är aktiva på