Vi är Loxia

Reine Frisk

Ansvarig Projektledning, Bygg/Projektledare

Håkan Nicander

Senior Projektledare​​​​​

Joakim Holtbäck

Senior Projektledare

Per Lord

Bygg/Projektledare

Josefine Almqvist

Verksamhetsutvecklare & Marknadsansvarig

Kerstin Landén 

Bygg​​​​​/Projektledare

Magnus Persson

Byggledare/ Byggplatsuppföljare​​​​

Catharina Björkegren

Bygg/Projektledare

Carl Winberg

Bygg/Projektledare 

Robert Karlsson

Byggledare/ Byggplatsuppföljare

Lillemor Gustavsson

Byggledare/Byggplatsuppföljare

073-940 22 20
lillemor.gustavsson@loxiagroup.se

Sebastian Broberg

Byggledare/Byggplatsuppföljare

Urban Hammarström

Byggledare / Byggplatsuppföljare

Anders Karlsson

Byggledare / Byggplatsuppföljare

Therese Elverstedt

Byggledare/Byggplatsuppföljare/
Specialist Miljö /
Revisor Svensk Miljöbas

Petra Martinsson

Byggledare/ Byggplatsuppföljare/ Specialist Miljö

Tony Pettersson

Byggledare

Robert Ullfjord 

Byggledare/Besiktningsman Bana järnväg

Lucas Grahn

Byggledare järnväg signal

Richard Axelsson

Byggledare, besiktningsman järnväg, bana

Eric Westerlund

Markförhandlare

Ulf Wettermark

Markförhandlare

Malin Scott

Administratör

Anneli Larsen

Kontorsvärdinna

Pär Hedström

Fastighetsskötare
 

Robert Harfeldt

Projekteringsansvarig

076-318 68 40
robert.harfeldt@loxiagroup.se

Dennis Book

Projektör/Uppdragsansvarig

070-430 30 30
dennis.book@loxiagroup.se

Sebastian Stevic

Projektör 

072-532 00 74
sebastian.stevic@loxiagroup.se

Fredrik Hörnfeldt

Projektör 

Rickard Ljungholm 

Ansvarig fastighetsbesiktningar

072-532 19 80
rickard.ljungholm@loxiagroup.se

Lejla Prguda

Plansamordnare, Markförhandlare

072-532 00 43
lejla.prguda@loxiagroup.se

Mattias Talonen-Torstensson

Projektör/Uppdragsansvarig

Lars O Johansson

Geoteknisk specialist/handläggare

Maria Gustavsson

Geoteknisk/bergteknisk handläggare

Sara Andersson

Geoteknisk handläggare

Lukas Fogelberg

Geoteknisk handläggare

Josefin Löfgren

Geoteknisk handläggare

Emil Sinanagic

Biträdande Geotekniker

Patric Landén

Teknisk support fältgeoteknik

Kerstin Landén

Tillförordnad ansvarig fältgeoteknik

Oscar Marklund

Fältgeotekniker

Robert Weise

Fältgeotekniker

Tobias Johansson

Fältgeotekniker

Per Carlsson

Laboratoriechef

Inga Carlsson

Laboratorieingenjör

Isabelle Carlsson

Laboratorieadministratör

Joakim Båke

Laboratorieingenjör

Henrik Kusing 

Ansvarig mättjänster,
Projekteringsledare

072-532 01 66
henrik.kusing@loxiagroup.se

Tommy Wågemo 

Mättekniker

072-532 00 41
tommy.wagemo@loxiagroup.se

Johan Asplund

Mättekniker

070-568 80 24
johan.asplund@loxiagroup.se

Johan Semerson

Mättekniker

072-532 00 47
johan.semerson@loxiagroup.se

Liv Markström

Bella Olsson

Mättekniker

Adam Fredriksson

Mättekniker

Sari Välimaa

Ansvarig miljötjänster, Uppdragsledare/Teknikansvarig miljö

Linda Axelsson

Miljöhandläggare 

Louise Nicander

Miljöhandläggare

Madeleine Hammar

Miljöhandläggare

Linda Thornholdz

Miljöhandläggare

Christoffer Berglind

Ansvarig järnväg, Byggledare/Projektör Järnväg

Adam Olsson

Arbetsledare Kontaktledning 

Julia Alfredsson

Projektingenjör/Byggplatsuppföljare

Christoffer Persson

Kontaktledningstekniker

Alexander Lindkvist

Kontaktledningstekniker

Daniel Ångbäck

Kontaktledningstekniker 

Liam Ångbäck

Montör/tekniker

 

Martin Larsson

Ansvarig Broteknik, Brospecialist

Simon Konjhodzic

Brokonstruktör

Ermias Bsrat

Teknikansvarig Broingenjör 

Linda Abrahamsson

Broingenjör, BAS-P

Emil Eriksson

Broingenjör

Magnus Olsson

Broingenjör

Hassan Abudaher

Broingenjör

Axel Persson

Broingenjör

076-027 66 03

axel.persson@loxiagroup.se 

Emma Berg

Löneansvarig & personalfrågor

Ekonomi 

070-246 32 11
emma.berg@loxiagroup.se

Vi finns på sociala medier

Glöm inte att följa oss där. Här hittar du vilka medier Loxia Group är aktiva på