Vi är Loxia

Joakim Holtbäck

Senior Projektledare

Håkan Nicander

Senior Projektledare​​​​​

Josefine Almqvist

Kontors- och fastighetsansvarig,
BPU Kvalitet & Arbetsmiljö

Kristin Gabrielsson

Kvalitet, Miljö & Marknadsansvarig

Per Lord

Bygg/Projektledare

Reine Frisk

Bygg​​​​​/Projektledare

Kerstin Landén

Bygg/Projektledare​​​​

Catharina Björkegren

Bygg/Projektledare

Carl Winberg

Bygg/Projektledare 

Robert Karlsson

Byggledare/ Byggplatsuppföljare

Lillemor Gustavsson

Byggledare/Byggplatsuppföljare

073-940 22 20
lillemor.gustavsson@loxiagroup.se

Sebastian Broberg

Byggledare/Byggplatsuppföljare

Urban Hammarström

Byggledare / Byggplatsuppföljare

Petter Ericsson

Byggledare

Marina Vallin

Bygg/Projektledare

Malin Scott

Projektadministratör

Maria Ahlstrand

Projektingenjör

Lucas Grahn

Byggledare järnväg signal

Carl Wiss

Byggledare järnväg signal

Christoffer Berglind

Byggledare/Projektör Järnväg

Adam Olsson

Tekniker Järnväg

Richard Axelsson

Byggledare, besiktningsman järnväg, bana

Eric Westerlund

Markförhandlare

Ulf Wettermark

Markförhandlare

Annelie Larsen Jonsson

Kontorsvärdinna

Robert Harfeldt

Projekteringsansvarig

076-318 68 40
robert.harfeldt@loxiagroup.se

Dennis Book

Projektör/Uppdragsansvarig

070-430 30 30
dennis.book@loxiagroup.se

Anna Johansson

Projektör/Uppdragsansvarig

070-108 92 10
anna.johansson@loxiagroup.se

Fredrik Hörnfeldt

Projektör

072-532 10 50
fredrik.hornfeldt@loxiagroup.se

Linnea Palmér

Projektör

072-532 04 45
linnea.palmer@loxiagroup.se

Daniel Alderholm

Eric Lundgren 

Biträdande projektör

072-532 00 49
eric.lundgren@loxiagroup.se

Lejla Prguda 

Plansamordnare, Markförhandlare

072-532 00 43
lejla.prguda@loxiagroup.se

Jimmy Pettersson

Projektör, VA ansvarig

073-085 55 40
jimmy.pettersson@loxiagroup.se

Henrik Kusing 

Projekteringsledare, Ansvarig mät

072-532 01 66
henrik.kusing@loxiagroup.se

Per Johansson 

Mättekniker

072-532 00 48
per.johansson@loxiagroup.se

Olof Källman

Mättekniker

072-532 00 62
olof.kallman@loxiagroup.se

Johan Semerson

Mättekniker

072-532 00 47
johan.semerson@loxiagroup.se

Linus Ahlstrand

Mättekniker

072-532 00 04
linus.ahlstrand@loxiagroup.se

Johan Asplund

Biträdande Mättekniker

Sari Välimaa

Ansvarig miljötjänster, Miljöspecialist

072-532 10 02
sari.valimaa@loxiagroup.se

Therese Elverstedt

Miljökonsult/Miljörevisor 

072-225 79 94
therese.elverstedt@loxiagroup.se

Katarina Solver

Miljökonsult

072-532 00 52
katarina.solver@loxiagroup.se

Ida Jönsson

Miljökonsult

Lisa Jansson

Miljökonsult

Patric Landén

Ansvarig Fältgeoteknik

072-532 00 99
patric.landen@loxiagroup.se

Tobias Johansson

Fältgeotekniker

072-532 03 30
tobias.johansson@loxiagroup.se

Sonny Salevik

Fältgeotekniker

072-532 03 63
sonny.salevik@loxiagroup.se

Oscar Marklund

Fältgeotekniker

Martin Plogander

Ansvarig TMA, TA-plan

072-532 00 37
martin.plogander@loxiagroup.se

Ansvarig TMA, TA-plan

Lars O Johansson

Geoteknisk specialist

072-532 00 42
lars.o.johansson@loxiagroup.se

Sara Andersson

Geoteknisk handläggare

072-532 20 52
sara.andersson@loxiagroup.se

Lukas Fogelberg

Geoteknisk handläggare

072-532 00 58
lukas.fogelberg@loxiagroup.se

Maria Gustavsson

Biträdande geotekniker

Per Carlsson

Laboratoriechef

Inga Carlsson

Laboratorieingenjör

Lorem Ipsum

Lorem Ipsum

Lorem Ipsum

Lorem Ipsum

Vi finns på sociala medier

Glöm inte att följa oss där. Här hittar du vilka medier Loxia Group är aktiva på