Vi är Loxia

Reine Frisk

Ansvarig Projektledning, Bygg/Projektledare

Håkan Nicander

Senior Projektledare​​​​​

Joakim Holtbäck

Senior Projektledare

Kristin Gabrielsson

Kvalitet, Miljö & Marknadsansvarig

Josefine Almqvist

Kontors- och fastighetsansvarig,
BPU Kvalitet & Arbetsmiljö

Per Lord

Bygg​​​​​/Projektledare

Kerstin Landén

Bygg/Projektledare​​​​

Catharina Björkegren

Bygg/Projektledare

Carl Winberg

Bygg/Projektledare 

Robert Karlsson

Byggledare/ Byggplatsuppföljare

Lillemor Gustavsson

Byggledare/Byggplatsuppföljare

073-940 22 20
lillemor.gustavsson@loxiagroup.se

Sebastian Broberg

Byggledare/Byggplatsuppföljare

Urban Hammarström

Byggledare / Byggplatsuppföljare

Anders Karlsson

Byggledare / Byggplatsuppföljare

Fred Hindersson

Byggledare

Magnus Persson

Byggledare / Byggplatsuppföljare

Tony Pettersson

Byggledare / Byggplatsuppföljare

Maria Ahlstrand

Projektingenjör

Lucas Grahn

Byggledare järnväg signal

Richard Axelsson

Byggledare, besiktningsman järnväg, bana

Eric Westerlund

Markförhandlare

Ulf Wettermark

Markförhandlare

Malins Scott

Projektadministratör

Anneli Larsen

Kontorsvärdinna

Caroline Catry

Projektingengör

Robert Harfeldt

Projekteringsansvarig

076-318 68 40
robert.harfeldt@loxiagroup.se

Dennis Book

Projektör/Uppdragsansvarig

070-430 30 30
dennis.book@loxiagroup.se

Anna Johansson

Projektör/Uppdragsansvarig 

070-108 92 10
anna.johansson@loxiagroup.se

Fredrik Hörnfeldt

Projektör

072-532 10 50
fredrik.hornfeldt@loxiagroup.se

Linnea Palmér

Projektör

072-532 04 45
linnea.palmer@loxiagroup.se

Daniel Alderholm

Eric Lundgren 

Biträdande projektör

072-532 00 49
eric.lundgren@loxiagroup.se

Lejla Prguda 

Plansamordnare, Markförhandlare

072-532 00 43
lejla.prguda@loxiagroup.se

Jimmy Pettersson

Projektör, VA ansvarig

073-085 55 40
jimmy.pettersson@loxiagroup.se

Alexandre Outeiro

Biträdande projektör 

Henrik Kusing 

Projekteringsledare, Ansvarig mät

072-532 01 66
henrik.kusing@loxiagroup.se

Tommy Wågemo 

Mättekniker

072-532 00 41
tommy.wagemo@loxiagroup.se

Olof Källman

Mättekniker

072-532 00 62
olof.kallman@loxiagroup.se

Johan Semerson

Mättekniker

072-532 00 47
johan.semerson@loxiagroup.se

Linus Ahlstrand

Mättekniker

072-532 00 04
linus.ahlstrand@loxiagroup.se

Johan Asplund

Mättekniker

Sari Välimaa

Ansvarig miljötjänster, Miljöspecialist

Therese Elverstedt

Miljökonsult/Miljörevisor 

Ida Jönsson

Miljökonsult

Lisa Jansson

Miljökonsult

Louise Nicander

Miljöhandläggare

Patric Landén

Ansvarig Fältgeoteknik

072-532 00 99
patric.landen@loxiagroup.se

Tobias Johansson

Fältgeotekniker

072-532 03 30
tobias.johansson@loxiagroup.se

Johnny Ehlin

Fältgeotekniker

072-532 00 32
johnny.ehlin@loxiagroup.se

Oscar Marklund

Fältgeotekniker

Lars-Erik Eriksson

Fältgeotekniker

Lars O Johansson

Geoteknisk specialist

Sara Andersson

Geoteknisk handläggare

Lukas Fogelberg

Geoteknisk handläggare

Maria Gustavsson

Geoteknisk/bergteknisk handläggare

Josefin Löfgren

Geoteknisk handläggare

Per Carlsson

Laboratoriechef

Inga Carlsson

Laboratorieingenjör

Magnus Olsson

Laboratorieingenjör

Joakim Båke

Laboratorieingenjör

Isabelle Carlsson

Laboratorieadministratör

Christoffer Berglind

Ansvarig järnväg, Byggledare/Projektör Järnväg

Adam Olsson

Tekniker Järnväg

Jimmy Vahlund

Arbetsledare bana

Christoffer Persson

Kontaktledningstekniker

Alexander Lindqvist

Kontaktledningstekniker

Julia Alfredsson

Projektingenjör/ Byggplatsuppföljare

Daniel Ångbäck

Kontaktledningsmontör

Martin Larsson

Brospecialist, Ansvarig Broteknik

Simon Konjhodzic

Broingenjör

Vi finns på sociala medier

Glöm inte att följa oss där. Här hittar du vilka medier Loxia Group är aktiva på